TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

AKCAN'DAN, ÖZBEKİSTAN BİTKİ KARANTİNASI DENETİM KURUMU BAŞKANI ERGASHEV'E ZİYARET

AKCAN'DAN, ÖZBEKİSTAN BİTKİ KARANTİNASI DENETİM KURUMU BAŞKANI ERGASHEV'E ZİYARET

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB), Ekonomik İşbirliği Ülkeleri Tohumcular Birliği (ECOSA) ve Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği  (SÜSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan, Özbekistan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu bünyesindeki Bitki Karantinası Denetim Kurumu Başkanı İbrohim Ergashev'i ziyaret etti. 

Ergashev'in 04.08.2021 tarihinde gerçekleştirdiği Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) temasları için kendisine teşekkür eden Akcan, söz konusu ziyarette gündeme gelen iş birliği konularının yakından takipçisi olacağını ifade ederek iki ülke arasında tohumculuk alanında çok sayıda ortak çalışma zemini ve imkânı olduğunu söyledi.

Akcan, "Doğrudan sahadan gelen insanlar; sorunları, çözümleri ve iş birliği konularını daha gerçekçi olarak değerlendirebiliyor. Masa başında alınan kararlar tam olarak istediğiniz sonuçları vermiyor. Ankara'da yapılan toplantının ardından bugün ortak çalışma alanlarını Özbekistan'da sahada tespit ettik ve Sayın İbrohim Ergashev ile bir araya geldik.  Kendisine teşekkür ediyorum." dedi.

-24-08-2021-