TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

Çiftçilere Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Yapıldı

Çiftçilere Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Yapıldı
Kayseri’de Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi programına müracaat eden ve projeleri kabul edilen genç çiftçilere büyükbaş hayvanları dağıtılmaya başlandı.

Dağıtımı yapılan hayvanlar Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından yurt içinden temin edildi. TİGEM tarafından seçimi yapılan hayvanlar,  8-12 aylık, dişi, melez ırklar arasından her işletme için 6 baş olmak üzere dağıtılıyor.

Genç Çiftçi Projelerinde Kayseri’de üç tanesi mandacılık olmak üzere toplam 100 adet büyükbaş hayvancılık projesi destekleniyor. İlk etapta Develi, Hacılar, Melikgazi, Tomarza,  Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinin projelerine ait hayvan dağıtımı yapıldı. Toplam 582 baş düvenin dağıtılacağı programda diğer ilçelerin hayvanlarının ise seçim aşamasında olduğu ve önümüzdeki günlerde dağıtımın gerçekleştirileceği belirtildi.

Genç Çiftçi Projeleri içerisinde yer alan küçükbaş hayvancılık ve barınaklı hayvancılık projeleri için hayvan teslimlerinin ise yılbaşından önce yapılması beklendiği kaydedildi.

Haber: Kayseri İl Enformasyon