TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

GNIS, ANAMSO ve ÖZEL SEKTÖR TEMSİLCİLERİ TÜRKTOB’U ZİYARET ETTİ

GNIS, ANAMSO ve  ÖZEL SEKTÖR TEMSİLCİLERİ TÜRKTOB’U ZİYARET ETTİ
Fransız Ulusal Meslekler Arası Tohumculuk ve Fide Kuruluşu (GNIS), Yağlı Tohumlar Üreticileri Birliği (ANAMSO) ve özel sektör temsilcileri, TÜRKTOB hakkında bilgi aldı.

Fransa tohumculuk ve bitki çoğaltım sektörünün meslekler arası görev dağılımını ve iş birliğini sağlayan merkez olan GNIS’in  ( Groupement National Interprofessionel de Semences et Plants) Yağlı Tohumlar Bölüm Başkanı Laurent Bourdıl, Yağlı Tohumlar Bölüm Sekreteri Axel Olvier, Yağlı Tohumlar Üreticileri Birliği (ANAMSO) ve  özel sektör  temsilcileri 6 Ağustos 2018 tarihinde Türkiye Tohumcular Birliğini (TÜRKTOB) ziyaret etti.

TÜRKTOB Başkanı Kamil Yılmaz toplantının başında ‘’ Türkiye’ye hoş geldiniz. Sizleri TÜRKTOB’da ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Türkiye ile Fransa arasında 1980’li yıllardan itibaren güçlü bir iş birliği var. Bizler de Fransa’daki tohumculuk sektörünü çok yakından biliyor ve takip ediyoruz’’ şeklinde konuştu.   

TÜRKTOB Başkan Yardımcısı Yıldıray Gençer’in de katıldığı toplantı görüş alış verişi ve TÜRKTOB Genel Sekreteri Dr. Muhteşem Torun’un TÜRKTOB’un yapısı ve faaliyetleri hakkındaki sunumu ile sona erdi.