TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

TOHUMCULUK SEKTÖRÜ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

TOHUMCULUK SEKTÖRÜ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) tarafından düzenlenen Tohumculuk Sektörü İstişare Toplantısı 24 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da yapıldı. 

TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yılmaz’ın başkanlığında TÜRKTOB Yönetim Kurulu Üyeleri ve TÜRKTOB’a bağlı Alt Birliklerin Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yöneticilerinin katıldığı İstişare Toplantısında son bir yılda gerçekleşen çalışmalar ve önümüzdeki dönemde yapılacak faaliyet ve projeler değerlendirildi.

İstişare Toplantısı, TÜRKTOB Başkanı Kamil Yılmaz’ın mevzuatla ilgili yapılan çalışmalar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkileriyle gerçekleştirilen toplantılardan alınan sonuçlar, basın ve halkla ilişkiler faaliyetleri, Tohumculuk Sektörü Stratejik Planı ve diğer faaliyetlerle ilgili sunumuyla başladı.

Ardından TÜRKTOB Genel Sekreteri Dr. Muhteşem Torun devam eden çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgiler sundu.

İstişare Toplantısı, Tohumculuk Sektörü Stratejik Planının uygulanması, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile ilişkiler, Hakem Kurulunun çalışmaları, kayıt dışı üretim ve satışların önlenmesi konusunda alınacak önlemler ve Binde 1’e düşen komisyonların daha etkin toplanması konusunda katılımcıların görüş ve önerilerinin değerlendirilmesiyle sona erdi.  

 

1

2

3

4

5

6

7

8

10

11

12

13