TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

TOHUMUN İZİNDE PROJESİ EGE BÖLGESİ’NDE DEVAM EDİYOR.

TOHUMUN İZİNDE PROJESİ EGE BÖLGESİ’NDE DEVAM EDİYOR.

Türkiye Tohumcular Birliğinin (TÜRKTOB) ülkemizin gen kaynaklarının ve yerel çeşitlerinin toplanması, muhafazası ve değerlendirilmesi konusunda mevzuatın iyileştirilmesi için öneriler getirilmesi, toplama, muhafaza ve değerlendirme çalışmalarının desteklenmesi ve biyokaçakçılık konusunda farkındalık yaratılması amacıyla yürüttüğü Tohumun İzinde Projesi Ege Bölgesi’nde devam ediyor.

Tohumun İzinde Projesi kapsamında desteklenen Ege Bölgesindeki Bazı Yerel Çeşitlerin Toplanması, Muhafazası ve Biyokaçakçılıkla Mücadele Projesi kapsamında Proje Yürütücüsü Dr. Kürşat Özbek, 29 Mart 2018 tarihinde Antalya’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı taşra teşkilatında görev yapan 80 ilden 160 mühendise proje hakkında bilgi ve eğitim verdi.

Toplantıya katılan mühendisler de eğitmen olarak  “Lider Çocuk Tarım Kampı” projesi kapsamında tüm Türkiye’de biyokaçakçılık konusunda okullarda eğitim verecek.

Ayrıca, 05-08 Nisan 2018 tarihleri arasında İzmir Alaçatı’da gerçekleşen 9. Alaçatı Ot Festivali kapsamında düzenlenen toplantılarda ve semt pazarında projeyi tanıtıcı faaliyetlerde bulunuldu.2

3

4

5

6