TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

Türkiye Tohumculuk Sektörü Strateji Geliştirme Çalıştayları başladı

Türkiye Tohumculuk Sektörü Strateji Geliştirme Çalıştayları başladı
Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ile TÜBİTAK - TÜSSİDE arasında imzalanan “Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Geliştirilme Projesi” kapsamında Alt Birlikler ile sektörel strateji geliştirme toplantıları başladı.

11 Ekim’de Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB), 12 Ekim’de Tohum Dağıtıcıları Alt Birliği (TODAB), 18 Ekim’de Fidan Üreticileri Alt Birliği (FÜAB) ve 19 Ekim’de Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) ile her bir sektörün ileriye yönelik “eylem planı” çıkarıldı. 

Çalıştayların her birinde sektör temsilcileri, akademisyenler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri, diğer kamu kurum ve kuruluş çalışanları, Birlik temsilcileri ile diğer paydaşlar yer aldı. 

Her biri bir gün süren oturumlarda, mevcut SWOT Analizi ve Rekabetçilik Analizi sonuçlarından hareketle ilgili sektörlere yönelik hayata geçirilmek istenen “eylemler” katılımcı bir yaklaşımla gruplar halinde belirlendi.

Toplantıların bir bölümüne TÜRKTOB Başkanı Yıldıray Gençer, BİSAB Başkanı Dr. Vehbi Eser, TSÜAB  Başkanı Burhanettin Topsakal, FÜAB Başkanı Gürsel Tanrıver’de katıldı.

Moderatörlüğünü TÜSSİDE’nin gerçekleştirdiği çalıştaylar, Ekim ayı boyunca devam edecek ve ardından gerçekleşecek Teknik Komite toplantısında ise elde edilen sonuçlar son haline getirilecek.

tyab-tüsside-640

todab-tüsside-640

tsüab-tüsside-640

füab-tüsside-640

tüsside-detay-640