TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ'MÜZ KUTLU OLSUN! / TÜRK MİLLETİ HAİNLERİ DE, KAHRAMANLARI DA UNUTMAZ!

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ'MÜZ KUTLU OLSUN! / TÜRK MİLLETİ HAİNLERİ DE, KAHRAMANLARI DA UNUTMAZ!

Türk Milleti hainleri de, kahramanları da unutmaz.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'müz kutlu olsun.

***

İstiklal Savaşından bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlike ve tarihimizin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz’un yıl dönümündeyiz.

15 Temmuz alçak saldırısı, darbenin ötesinde bir işgal girişimidir.

Girişimin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmak ve sonuçta Cumhuriyetimizi yıkmaktı. Şükürler olsun ki, milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırının karşısına çelik bir irade ile dikilmiş, canı pahasına kutsal değerlerini savunmuş, cesareti ve feraseti ile bu fitneyi durdurmuştur.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazılmıştır.

Türkiye Tohumcular Birliği de tüm Alt Birlikleri ile birlikte ilk andan itibaren, devletimizin ve milletimizin yanında yer almıştır.

15 Temmuz’da Türkiye, en zor sınavını büyük bir başarıyla vermiş, demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese göstermiş, milletimiz, tüm dünyaya “Türkiye Cumhuriyeti devletini Milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez’’ mesajını vermiştir.

Haince planlanmış darbe girişimini önleyen milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. 
Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyoruz. 
Milletimiz onları tarih boyunca minnetle ve rahmetle anacaktır. Geleceğine sahip çıkan milletimizin bu şuuru, Türkiye’nin sigortası ve en büyük gücüdür. 
Bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması için FETÖ ile mücadelenin her alanda etkin ve kararlı şekilde sürdürülmesi gerektiğine ve yargı kurumlarının, darbecilere ve onların destekçilerine hak ettikleri en ağır cezayı vermesinin milletimizin vicdanını rahatlatacak en önemli unsur olduğuna inanıyoruz.

Biz dimdik ayaktayız. 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'müz kutlu olsun!

Savaş AKCAN 
Türkiye Tohumcular Birliği
Yönetim Kurulu Adına 
Başkan