TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ KUTLU OLSUN

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ KUTLU OLSUN

106. Yılında 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Kutlu Olsun. Kahramanlarımızın ruhları şad olsun.

Çanakkale Zaferimizin 106. yıl dönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyoruz. Çanakkale Zaferi, bu topraklardaki bin yıllık varlığı kazınmak istenen milletimizin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından biridir. Tüm imkânsızlıklara rağmen kazanılan bu zafer, İstiklal Harbi'mize ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur.

Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşı'mız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir. Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Bu yönüyle Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de; milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir.

Önümüzdeki süreçte de birlik ve dayanışma içinde, aynı kararlılıkla, ülkemize, istiklal ve istikbalimize sahip çıkacağımıza inancımız tamdır. Bir yandan ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için mücadele verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi yüceltmeye devam  edeceğiz.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyoruz.

TÜRKİYE TOHUMCULAR BİRLİĞİ (TÜRKTOB)
YÖNETİM KURULU