TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

ATIL DURAN SÜS BİTKİLERİ FİDAN BORSASI BİNASINI SEKTÖRÜMÜZE KAZANDIRMAK İSTİYORUZ

ATIL DURAN SÜS BİTKİLERİ FİDAN BORSASI BİNASINI SEKTÖRÜMÜZE KAZANDIRMAK İSTİYORUZ

ATIL DURAN SÜS BİTKİLERİ FİDAN BORSASI BİNASINI SEKTÖRÜMÜZE KAZANDIRMAK İSTİYORUZ

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ve Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR)  Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yüzer’i ziyaret etti.

OGM Fidanlık ve Tohum İşleri Dairesi Başkanı Fahrettin Ay’ın da katıldığı görüşmede, süs bitkileri sektörü ve süs bitkileri fidancılığı ile ilgili üretim, dış ticaret ve OGM ile iş birliği konuları gündeme geldi.

Toplantıda OGM’nin Sakarya’da Fidan Borsası kurulması amacıyla yaptırdığı binanın ve çevresindeki alanın SÜSBİR tarafından kiralanması yoluyla sektöre kazandırılması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

TÜRKTOB ve SÜSBİR Başkanı Savaş Akcan, ‘’ Atıl duran söz konusu yapının SÜSBİR aracılığı ile tüm sektörümüze hizmet vermesini çok önemsiyoruz. Buranın sadece ticari amaçlı değil bir akademi - kampüs mantığı ile eğitim misyonuyla kullanımı da söz konusu olabilecektir. Sektörümüzün ihtiyacı olan teknik alt yapıların bir bölümü burada kurulabilir.’’ dedi.

Akcan, Süs Bitkileri Fidan Borsası binasının SÜSBİR aracılığı ile aktif olarak kullanılmasının Sakarya havzasında faaliyet gösteren işletmeler için SÜSBİR’in uzun zamandan beri başarıyla sürdürdüğü Kümelenme Modeli Projesi’nin amaçlarına ulaşması adına önemli bir katkı sunacağını da sözlerine ekledi.

OGM Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yüzer ve Fidanlık ve Tohum İşleri Dairesi Başkanı Fahrettin Ay ise imza aşamasında olan proje resmileştiğinde gerekli katkıyı sunacaklarını ifade ettiler.

 

21.06.2022 – Ankara