TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

BAKAN PAKDEMİRLİ: “ÖNÜMÜZDEKİ HAFTADAN İTİBAREN 2 MİLYAR 550 MİLYON LİRALIK BİTKİSEL ÜRETİM DESTEKLERİNİ ÖDEMEYE BAŞLIYORUZ”

BAKAN PAKDEMİRLİ: “ÖNÜMÜZDEKİ HAFTADAN İTİBAREN 2 MİLYAR 550 MİLYON LİRALIK BİTKİSEL ÜRETİM DESTEKLERİNİ ÖDEMEYE BAŞLIYORUZ”

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, 2 milyar 550 milyon liralık bitkisel üretim desteklerinin 18 Haziran'dan itibaren ödenmeye başlanacağını bildirdi.

Bakan Pakdemirli, Kilis programı kapsamında Valilikte bir basın toplantısı düzenledi.

Çiftçiler için beklenen müjdeyi ifade etmek istediğini belirten Bakan Pakdemirli, "Önümüzdeki haftadan itibaren bitkisel üretim desteklemesi ödemelerini de yapıyor olacağız. 2 milyar 550 milyon liralık bitkisel üretim desteklemesini ödemeye başlıyoruz." dedi.

Bakan Pakdemirli; pamuk, ayçiçeği, koza, aspir, soya, hububat, baklagil ve tane mısır fark ödemelerini kapsayan söz konusu ödemelerin sertifikalı tohum ve organik gübre destek ödemelerini de içerdiğini kaydederek, "Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarına göre 18 Haziran'dan itibaren çiftçilerimizin hesaplarına destekleri yatırmaya başlayacağız. Böylece bitkisel üretim desteklerinin %80'den fazlasını da çiftçilerimize yılın ilk 6 ayında ödemiş olacağız." diye konuştu.

KAYNAK: tarimorman.gov.tr