TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

NİTELİKLİ ARA İŞ GÜCÜ İÇİN ÖĞRETMENLERİMİZİ DE EĞİTİYORUZ…

NİTELİKLİ ARA İŞ GÜCÜ İÇİN ÖĞRETMENLERİMİZİ DE EĞİTİYORUZ…

NİTELİKLİ ARA İŞ GÜCÜ İÇİN ÖĞRETMENLERİMİZİ DE EĞİTİYORUZ…

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında tohumculuk sektörüne nitelikli ara iş gücü yetiştirilmesi amacıyla imzalanan protokol kapsamında Antalya’da  “Bitki Islahı ve Tohumluk Üretimi” eğitimi yapıldı.

Eğitime değişik illerde mesleki ve teknik liselerde görev yapan tarım bölümü öğretmenleri katıldı.

Program kapsamında tohumculuk sektörü, TÜRKTOB’un ve Alt Birliklerinin yapısı ve işleyişi, mevzuatlar, bitki ıslahı ve yöntemleri, bitki çeşitlerinin kayıt altına alınması, sertifikasyon, tarla kontrolleri ve etiket uygulamaları gibi çok sayıda konu 18 farklı oturumda saha çalışmalarıyla birlikte anlatıldı.

Eğitim programında TÜRKTOB Genel Sekreteri Dr. Muhteşem Torun’un yanı sıra Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Akar, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünden Zafer Bozoğlu ve Mustafa Kemal Çorumlu, Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsünden Doç. Dr. Şekip Erdal eğitici olarak yer aldı.

Programın uygulama bölümünde  Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Antalya Tohumluk Sertifikasyon Test Müdürlüğü ve özel sektör ziyaretleri de yapıldı.

 

20-24 Haziran 2022 / Antalya