TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

“Sömürgeci düzenle mücadele edeceğiz.”

“Sömürgeci düzenle mücadele edeceğiz.”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Turhal Şeker Fabrikası'nın 85. pancar alım kampanyası kapsamında düzenlenen etkinlik için Tokat’ta gitti. Bakan Pakdemirli "Hiç şüphesiz ki geleceğin en parlak sektörü tarım olacak. Türkiye artık dünyayı doyuran, lider ülke olacak. " dedi.
Bakan Pakdemirli: “Geleceğin sektörü tarım olacak” Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Turhal Şeker Fabrikası'nın 85. pancar alım kampanyası kapsamında düzenlenen etkinlik için Tokat’ta gitti.  Çiftçilere hediyelerin verildiği etkinlikte Bakan Pakdemirli önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Pakdemirli, "Kozalarına hapsolmuş devletler büyüyemezler. Sudan'da tarım arazilerini kiraladık ve yakın zamanda buralarda ekim yapmaya başlayacağız. Bize, 'Sudan'da ne işiniz var?' diyorlar. Amerika'nın, Çin'in, Hollanda'nın, Fransa'nın Afrika'da ne işi varsa bizim de o işimiz var. Gıda arz güvenliğimiz için çalışıyoruz. Farklı coğrafyalarda üretim yapabilmek geleceğimizin, üretimimizin sigortasıdır. Sudan bizim gönül coğrafyamızın bir parçası. Bizler kadim, köklü ve kudretli bir milletin evlatlarıyız. Tarih boyunca hep mazlumun, haklının ve güçsüzün yanında olmuş bir milletiz. İşte bugün bize bunun bedelini ödetmek isteyen sömürgeci bir anlayışa karşı milletçe, devletçe mücadele veriyoruz. Buradan özellikle ifade etmek istiyorum. Bu sömürgeci düzenle mücadele edeceğiz. Bu asil ve necip milleti ne Gezi ne FETÖ ne darbe girişimi ne de dolar üzerinden bir operasyon çekmeye kalkarak yıkabilirsiniz. Bunu yapmaya çalışanlar kendi enkazları altında kalacaklardır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

“Geleceğin sektörü tarım olacak”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, şekerle alakalı spekülatif haberlerin gerçek olmadığına dikkat çekti. Pakdemirli “Hiç şüphesiz ki geleceğin en parlak sektörü tarım olacak. Artık dünyayı doyuran, lider ülke olacak. Bunun yolu da tarımla teknolojiyi buluşturmaktan geçiyor. Daha düne kadar tarlasını sabanla süren çiftçimiz, bugün en son teknolojiyi kullanıyor ve kazancına kazanç katıyor. Artık tarlasında otonom traktör, drone ve sensör kullanan çiftçimiz var. Bu durum bizler için gurur verici." diye konuştu.