TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

TİGEM’İN TOHUMLUK FİYATLARI ÇİFTÇİMİZİ VE ÖZEL SEKTÖRÜ GÖZETMELİ

TİGEM’İN TOHUMLUK FİYATLARI ÇİFTÇİMİZİ VE ÖZEL SEKTÖRÜ GÖZETMELİ

TİGEM’İN TOHUMLUK FİYATLARI ÇİFTÇİMİZİ VE ÖZEL SEKTÖRÜ GÖZETMELİ

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selami Yazar, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak atanan Dr. Hasan Gezginç’i ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan, hem tarımın hem de serbest piyasanın sistematiğini bilen bir ismin TİGEM gibi bir kurumun başında olmasının sektör için avantaj olduğunu ifade etti.

‘’Biz tohumculuk sektörü olarak her zaman yanınızdayız. Bize düşen bir görev olursa hazırız.’’ diyen Akcan, TİGEM tarafından açıklanacak tohum fiyatlarının, ürün fiyatları ve üretim maliyetlerindeki artışın gözetilerek belirlenmesi gerektiğini kaydetti.

TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selami Yazar ise, ‘’Sertifikalı tohum kullanımının artarak devam etmesi her şeyden önce ülke tarımı ve Türk ekonomisi için çok önemlidir. Özellikle bu dönemde verim ve kaliteden ödün vermemiz mümkün değildir.’’ ifadelerini kullandı.   

TİGEM Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Hasan Gezginç ise kamu kaynaklarını en iyi şekilde koruyarak özel sektörün gelişimine katkı verecek çalışmalara imza atacaklarını ifade etti.

Gezginç, ‘’Bizim en önemli paydaşlarımızdan biri tohumculuk sektörüdür. Biz birbirimizi tamamlayan unsurlarız. Tohumluk fiyatlarını bu anlayış çerçevesinde hem çiftçimizin hem de özel sektörümüzün menfaatlerini koruyarak, sertifikalı tohum üretimi ve kullanımını sekteye uğratmayacak bir düzeyde kısa süre içinde açıklamayı düşünüyoruz.’’ dedi.   

 

21.06.2022 – Ankara