TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

TÜRKTOB, TADAK TOPLANTISINDA GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİ DİLE GETİRDİ

TÜRKTOB, TADAK TOPLANTISINDA GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİ DİLE GETİRDİ
Tarımsal Araştırma Danışma Kurulu’nun (TADAK) 5. Toplantısına katılan TÜRKTOB Genel Sekreteri Dr. Muhteşem Torun, AR-GE çalışmaları konusunda tohumculuk sektörünün görüş ve önerilerini dile getirdi.

Tarmsal Araştırma Danışma Kurulu’nun (TADAK) 5. toplantısı  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal’ın başkanlığında 21 Aralık 2017 tarihinde Ankara’da Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) toplantı salonunda yapıldı.

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) adına toplantıya katılan Genel Sekreter Dr. Muhteşem Torun, önümüzdeki dönemde yapılacak Araştırma- Geliştirme (AR-GE) çalışmaları konusunda TÜRKTOB’un görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi. 

Toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ana hizmet ve ilgili birimlerinin, üniversitelerin ilgili fakültelerinin, diğer kamu kurumlarının, sektördeki meslek kuruluşlarının, ilgili sivil toplum kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinden oluşan yaklaşık 55 kişi katıldı. 

 

tabak1

tabak2