TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

TÜRKTOB – TİGEM İŞ BİRLİĞİ YENİ BİR SİNERJİ YARATACAK

TÜRKTOB – TİGEM İŞ BİRLİĞİ YENİ BİR SİNERJİ YARATACAK

TÜRKTOB – TİGEM İŞ BİRLİĞİ YENİ BİR SİNERJİ YARATACAK

Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Ayşe Ayşin IŞIKGECE, Türkiye Tohumcular Birliğine (TÜRKTOB) iade-i ziyarette bulundu.

TÜRKTOB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Alt Birlik Yönetim Kurulu Başkanlarının hazır bulunduğu toplantıda TÜRKTOB ve Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Ülkeleri Tohumcular Birliği (ECOSA) Yönetim Kurulu Başkanı Savaş AKCAN, TÜRKTOB ve Alt Birliklerin yapısı ve işleyişi konusunda kısaca bilgi verdi.

TÜRKTOB ve ECOSA Başkanı Savaş AKCAN özetle, ‘’Tarım sektöründeki tüm kuruluşların birbirleriyle kol kola başarıya ulaşacaklarına inanıyoruz. Bizler TÜRKTOB ve Alt Birlikleri olarak her zaman, her konuda tüm gücümüzle iş birliğine hazırız. Sizlerin yanındayız. Sizin de bizim yanımızda olacağınıza emininiz. Ziyaretiniz için teşekkür ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin IŞIKGECE ise göreve geldiği günden bu yana yaptıkları çalışmaları özetledikten sonra satır başlarıyla şöyle konuştu; ‘’ TİGEM'i farklı bakış açılarıyla daha verimli yönetmek için yola çıktık. Verimliliği artırmak adına daha yapacak çok işimiz var. TİGEM olarak kendi bünyemizde pek çok revizyon yaptık. Hem sertifikalı tohum hem de damızlık hayvan noktasında bir yandan çiftçimize hizmet ederken diğer yandan kârlılığımızı artırıyoruz. TÜRKTOB ve Alt Birlikleri ile tohumculuk konusunda birlikte yeni bir sinerji yaratmak istiyoruz.’’

Toplantıda, sahada yaşanan sorunlar, TİGEM’in özel sektörün önünü açan bir yapıya kavuşturulması ve bu bağlamda TİGEM arazilerinin tohumculuk sektörüne uygun şartlarda kullandırılması, ihale mevzuatında yapılması gereken değişiklikler, TİGEM tarafından üretilen çeşitlerin piyasadaki durumu, fiyat oluşumu, AR-GE çalışmaları ve tohumluk dağıtımı konuları ön plana çıktı.

Görüşmede daha geniş katılımlı bir toplantı ile iş birliğinin pekiştirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

 

13.01.2020

WEB_1
WEB_2
WEB_3
WEB_4