7. BİTKİ ISLAHI PROJE PAZARI BAŞVURULARI BAŞLADI



Değerli Araştırmacılar,

 
Geleceğin Tohumlarını Şimdiden Ekmeye Hazır Mısınız?
          
7. Bitki Islahı Proje Pazarı (BIPP) başvuruları başladı.

Son gün 30 Ekim 2023
          
Katılım ücretsizdir.

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB), Antalya Teknokent ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) iş birliği ile düzenlenen  7. Bitki Islahı Proje Pazarı (BIPP), 23 Kasım 2023 tarihinde Antalya Growtech Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı’nda düzenlenecek.
 
Bitki Islahı Proje Pazarı ile; ıslah faaliyetlerinin geliştirilmesi, ıslah ve proje temelli uzun vadeli iş birliklerin temelinin atılması, tarım sektörünün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi amaçlanmıştır.
 
Bitki ıslahı alanında tek proje pazarı özelliği taşıyan organizasyonda bu yıl, fuara katılan firmalara ıslah alanındaki AR-GE çalışmaları tanıtılacaktır.

Etkinlik kapsamında; araştırma enstitüleri, üniversiteler, özel araştırma kuruluşlarından gelen ıslah projeleri kabul edilecektir.

Proje pazarına katılan projeler, Hakem Kurulu tarafından değerlendirmeye alınacaktır, değerlendirmeden başarı ile geçen başvurular, fuarın 2. günü olan 23 Kasım 2023 tarihinde ANFAŞ Fuar alanında projelerini sergileme imkânı bulacaktır.

Sergilenen projeler değerlendirilecek ve yarışmayı kazanan ilk üç proje belirlenecektir.

Bitki Islahı Proje Pazarı ödül töreni, aynı gün fuar alanında yapılacaktır.

Bitki Islahı Proje Pazarı ödül kategorisinde; birinciye 20.000 TL, ikinciye 15.000 TL ve üçüncüye 10.000 TL para ödülü verilecektir.  

Aynı zamanda 1 projeye 5.000 TL mansiyon ödülü takdim edilecektir.

Etkinlik kapsamında firmalar veya diğer araştırmacılar ile ortak proje kurgulama, iş birlikleri geliştirme ve ülkemizde bitki ıslahı sektörünün gelişimi için önem taşıyan bu etkinliğe 30 Ekim 2023 gününe kadar projelerinizle katılabilirsiniz.

Başvuru detayları için https://bipp.akdeniz.edu.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

Benzer İçerikler