TÜRKTOB BAŞKANI HACI ÖMER GÜLER, APSA BAŞKANI MANISH PATEL İLE APSA TOHUMCULUK KONGRESİ’Nİ GÖRÜŞTÜ

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ömer Güler, Asya – Pasifik Tohumcular Birliği (Asia and Pacific Seed Association / APSA) Yönetim Kurulu Başkanı Manish Patel ile görüştü.
 
Bu yıl Hollanda’nın Rotterdam kentinde Uluslararası Tohumculuk Federasyonu (ISF) tarafından düzenlenen Dünya Tohumculuk Kongresi sırasında gerçekleşen görüşmenin ana gündem maddesi, Türkiye Tohumcular Birliği ve Türkiye Tohumculuk Endüstrisi Derneği (TÜRKTED) iş birliği ile 2026 yılında Türkiye’de düzenlenmesi için hazırlıkları yapılan APSA Tohumculuk Kongresi’ydi.
 
Türkiye’nin tohumculuk alanında Asya – Pasifik coğrafyasıyla da teknik ve ticari ilişkiler geliştirme vizyonu ile ilgili bilgi veren TÜRKTOB Başkanı Güler, bu iş birliğinin Türkiye’nin coğrafi konumu, ekolojisi, lojistik avantajları ve gelişmiş alt yapısı nedeniyle Asya- Pasifik ülkeleri için de avantaj olacağını kaydetti. 

TÜRKTED Başkanı Burak Gönen’in de katıldığı görüşmede Türkiye’nin uluslararası organizasyon kabiliyeti konusunda da dünyanın sayılı ülkeleri arasında olduğunu hatırlatan Güler, APSA Tohumculuk Kongresi’nin Antalya’da düzenlenmesi için TÜRKTOB ve TÜRKTED’in hazır olduğunu bir kez daha vurguladı.

 

Benzer İçerikler